Madingos Suknelės: Kas lieka 2020-uose ir ką žada 2021-ieji?

Suknelės internetu, suknelių tendencijų apžvalga

Nors praėję metai atnešė daug netikėtumų, žinomų dizainerių darbai ir jų įtaka madai nebuvo sustabdyti negailestingos pandemijos. Net ir karantino laikotarpiu mados gerbėjus pasiekė daugybė naujovių, džiuginusių mados pasaulio sekėjus visais metų laikais. Visgi, 2020-iems pasibaigus, tų metų tendencijos lieka praeityje. Ruošiantis naujam sezonui, kviečiame pasidairyti į ryškiausias praėjusių metų suknelių madas  – o tuo pačiu ir sužinoti, kokių vėjų į mūsų spintas atneš 2021-ieji!

2020 metų suknelių tendencijos

     1. Spalvų paletė

  Praėję metai buvo kupini neoninio ryškumo. Ant podiumų ypatingai dominavo fluoro žalia – nors koja kojon su ja ėjo ir smaragdiniai, klasikiniai mėlyni, ryškiai raudoni bei smėliniai tonai. Dėmesio gavo ir ryški purpurinė raudona, džinsiniai ir geltoni išblukę atspalviai.  Žinoma, dera paminėti ir nesenstančias juodą bei baltą – madų šou klasika nebuvo palikta užmarštyje, ir nepanašu, jog artimiausiu metu bus.

        2. Suknelės su nėriniais

   Taupioms, rankdarbius bei patogius audinius mėgstančioms moterims 2020-ieji buvo geri metai. Stilingos pigios suknelės nebuvo tik fantazija, nes ant podiumų viešpatavo nerti audiniai. Visgi, nėriniai lieka praeityje – tačiau, prieš atsisveikinant, tikrai verta pasigėrėti jų grožiu ir paprastumu.

        3. 60-ųjų retro raštai

   Veikiausiai nė viena vintažo gerbėja nepraleido šios mados srovės pro akis. Praėję metai nustebino 60-ųjų tapetams naudotų ornamentų įkomponavimu į audinius. Ryškios spalvos ir griežti kirpimai buvo verti dėmesio akcentai madų pasirodymuose, kupini bohemiškos nostalgijos ir iš vyravusios spalvų paletės išsiskiriančių tonų.

        4. Suknelės su taškeliais

   Taipogi 60-aisiais sužibėjusi taškelių era ir vėl spėjo atgyti praėjusiais metais. Taškuotos suknelės 2020-aisiais gavo nemažai dėmesio. Griežti ir jaunatviški kirpimai, tunikos ir proginės suknelės – dideli ir maži taškučiai tiko visur. Deja, tačiau ir šiai vis grįžtančiai madai 2021-aisiais vėl metas pasakyti sudie.

        5. Pūkai ir plunksnos

   Pūkeliais puoštos dekoltė, žemę šluojančios plunksnos ar jomis nusėtos kokteilinės suknelės – šis minkštas ir švelnutis mados elementas buvo daugybės podiumų puošmena. Visgi,  paukščiai išskrido žiemoti, o kartu su jais stiliaus pasaulį paliko ir plunksnos.

        6. Ryškiaspalvė oda

   Ypatingai praėjusiais metais pasižymėjusi medžiaga buvo oda. Kaip jau minėjome, neoniniai tonai vyravo 2020-ųjų mados paletėje – tad nieko keisto, jog labai greitai podiumus pasiekė akis rėžiančių spalvų odinės suknelės. Įdomu tai, jog jos dominavo ne rudens ar žiemos, tačiau būtent pavasario sezono metu!

        7. Suknelės su sluoksniais, lengvos ir plaukiančios

   Lengvos, pūstos, plaukančios, ir, svarbiausia, sluoksniuotos  – būtent tokios suknelės ne sykį pasirodė ant podiumų tokių garsių dizainerių ženklų, kaip Roksanda ar Dior. Visgi, kol kas nėra žinių apie šios mados nusitęsimą į 2021-uosius.

   2021-ųjų pavasario ir vasaros suknelių tendencijos

   Nauji metai kaipmat atnešė naujovių į mados pasaulį – tačiau tai nereiškia, jog viskas, kas buvo, dingo amžiams. Prieš leidžiantis į visiškai naujas stiliaus peripetijas, verta paminėti, kokių praėjusių metų elementų atsikratyti iš spintos nederėtų.

   Iš suknelių medžiagų 2021-uosiuose lieka oda ir džinsas. Mielus nėrinius keičia mezginiai – megztos suknelės žiemai puikiai tiks. Tarpe spalvų vis dar išliks populiarus neonas, tad ryškios odinės suknelės drąsiai gali ir toliau karaliauti spintose, nors pirmenybė skiriama klasikinei juodai . Pastaroji niekur nedings, kaip ir ryški raudona.

   Prie šių spalvų prisideda šiuos metus pradedanti užkariauti chaki, kurią puikiai galima derinti su džinsiniais aksesuarais. Ne ką mažiau pasižymės ir pasteliniai, šerbetiniai tonai – jie bus neabejotina būtinybė pavasariniame garderobe. Tačiau ne tik pastelės yra šių metų naujovė – metas apžvelgti, ką dar mums žada 2021-ieji.

        1. Spalvingi lopai

   1990-aisiais Dolce & Gabanna pasirodyme sužibėję lopiniai būtent šių mados namų dėka ir vėl grįžta į stiliaus viršūnes. Spalvingi, įvairiaspalviai lopai tiks ne tik suknelėms, tačiau ir akį traukiantiems moteriškiems kostiumams . Tai idealus pasirinkimas pavasariškam, jaunatviškam įvaizdžiui – svarbiausia pasirinkti naujovišką kirpimą, kad rūbas neatrodytų pigiai ar pernelyg ekscentriškai.

        2. Suknelės su permatomais audiniais

   Šie metai palepins mėgstančias su bodžiais ar prigludusiomis suknelėmis derinti permatomas medžiagas, nes ši tendencija ir vėl grįžta. Peršviečiamos sluoksniuotos suknios, trikotažinės suknelės bus idealus pasirinkimas romantiškam vasaros įvaizdžiui. Šiam sezonui puikiai tiks papūstų permatomų rankovių siluetas, jau pasižymėjęs Jonathan Anderson, Isabel Marant 2021-ųjų pavasario kolekcijoms kurtuose dizainuose.

        3. Jūros tematika

   Tinklai, jūros žvaigždės, šilkiniai audiniai ir įvairiausi melsvi atspalviai – būtent tokios detalės jau spėjo papuošti Versace, Burberry ir Acne Studios podiumus, kaipmat užtarnaudamos šiai temai garbingą vietą šių metų pavasario ir vasaros madų kolekcijose. Nuo žeme plaukiančių lengvų audinių iki jaunatviškų suknelių su spalvingomis, pajūrio šurmulį primenančiomis detalėmis – ši tendencija tikrai nepaliks mados gerbėjų abejingų.

        4. Suknelės su margaspalvėmis gėlėmis

   Gėlėtos suknelės visuomet buvo klasika, tačiau būtent šiemet jos grįžo ant podiumų su trenksmu. Šiais metais verta skirti ypatingą dėmesį gėlių raštų rafinuotumui – nors ryškios spalvos vis dar puošia daugelio dizainerių darbus, vertėtų rinktis smulkesnius, mažiau akį rėžiančius modelius, ką jau spėjo pademonstruoti Gucci, Christian Wijnants, Emilia Wickstead ir nemažas būrys kitų žymių dizainerių.

   Atsisveikinant su praėjusiais metais, pats laikas su džiaugsmu pasitikti tai, ką mums žada 2021-ieji. Nors jie dar tik prasidėjo, stiliaus pasaulio grandai jau suspėjo paruošti mums nemažą glėbį staigmenų, labai greitai užkariaujančių mados mylėtojų širdis. Mados kolekcijų pristatymams tik įsibėgėjant, siurprizų laukia dar daugiau – tad kviečiame ir toliau sekti šių metų stiliaus naujienas bei nepriekaištingai pasipuošti ateinantiems sezonams!

    


   Rašyti komentarą

   Turėkite omenyje, kad komentarai bus peržiūrimi ir patvirtinami prieš viešinant.