Kaip paversti namus vieta kūrybai, tobulėjimui ir linksmybėms?

Per pastarąsias keletą savaičių daugelis žmonių savo namus pavertė biurais, darželiais, žaidimų aikštelėmis ar netgi restoranais… Šalyje paskelbtas karantinas paskatino pasitelkti fantaziją ir išnaudoti laisvą laiką kaip įmanoma naudingiau.

Jei jūsų namuose dar liko šiek tiek vietos naujai veiklai, kviečiame kartu pasisemti idėjų, kaip paįvairinti kasdienybę. Šiame straipsnyje pateiksime kelias veiklas, kuriomis galima užsiimti karantino metu.

Skirkite laiko šeimai

Visi dažnai pasiguodžiame, kad turėdami milijonus darbų ir užduočių, pritrūkstame laiko šeimai. Galbūt dabartinė situacija iš pirmo žvilgsnio neprimena geriausių atostogų su mylimiausiais, bet niekas nesakė, kad taip negali būti! Paverskite savo kasdienybę į smagiausią nuotykį: dieną pasitikite pačiais skaniausiais pusryčiais, vėliau aplankykite kokią nors egzotišką šalį žiūrėdami dokumentinius filmus ar žaisdami įdomius žaidimus, kartu tvarkykite namus, sodinkite, gražinkite, pakvieskite vienas kitą į pasimatymą namuose, šokite, dainuokite ir linksminkitės. Tegul šios savaitės išlieka atmintyje kaip pats geriausias laikas kartu!

Sportas namuose

Uždarytos sporto salės ir centrai dar nereiškia, kad reikia vengti fizinio krūvio. Sportas padeda palaikyti sveiką kūną ir sielą - stiprina raumenis, gerina ištvermę, pakelia nuotaiką ir suteikia energijos. Sportuoti namuose gali kiekvienas ir, svarbiausia, tam nereikia jokio sporto klubo abonemento. Šiuo metu vis daugiau profesionalių trenerių siūlo išbandyti jų sporto programas „Youtube“ platformoje visiškai nemokamai ar netgi išmokti vieną ar kelis pramoginius šokius. Dabar pats geriausias metas stiprinti kūną ir padailinti linijas!

Atraskite hobius iš naujo

Ar ir jums teko į šoną nustumti anksčiau taip dievinamas veiklas dėl darbo, šeimos ar kitų pareigų? O gal visada svajojote išmokti tapyti, megzti, siūti ar gaminti, bet tam nebuvo laiko? Nuvalykite dulkes nuo seniai pamirštų teptukų, prisiminkite rankdarbių pamokas ar išsitraukite močiutės ar mamos receptus (jei receptų neturite, nepulkite naršyti internete - geriau pasinaudokite proga paskambinti savo mylimiausioms ir paprašyti recepto. Leiskite joms pasijusti naudingoms). Skirkite šį laiką savęs atradimui ir pamatysite, kaip puikiai jausitės.

Gilinkite žinias prestižiškiausiuose universitetuose visame pasaulyje

Dar metų pradžioje 8 „Ivy“ lygos akademinės institucijos suteikė galimybę pajusti, ką reiškia semtis žinių kursuose, kuriuos vertina visas pasaulis. Sveikata ir medicina, marketingas, socialiniai mokslai, asmeninis tobulėjimas ir dar daug kitų - iš viso apie 400 nemokamų kursų iš labiausiai vertinamų universitetų ir koledžų. Daugiau informacijos apie nemokamus kursus galite rasti čia                                                       

Mokykitės užsienio kalbą

Kiek kartu keliaujant po užsienio šalį, kurios kalbos nežinote, jus užklupo nežemiškas noras suprasti, ką šneka vietiniai? O kiek kartų esate atvertusios užsienio kalbos vadovėlį ir pasižadėjusios skirti tas 15 minučių per dieną ir kitų kelionių metu išvengti kalbos barjero ar tiesiog galėti geriau pažinti kultūrą ir vietinius žmones? Užsienio kalbos mokymasis yra vienas iš geriausių būdų pagerinti smegenų veiklą ir atmintį bei pažinti kitas kultūras. Daugybė nemokamų pamokų galite rasti pasinaudoję „Google“ paieška arba atsisiuntę pačią populiariausią kalbų mokymosi programėlę, Duolingo, į savo išmanųjį telefoną. Nustatyta, kad išmokti užsienio kalbą yra lengviau, jei naują informaciją perrašote  į sąsiuvinį ar užrašų knygutę. Kartu su nauja kalba, nepamirškite į savo gyvenimą įtraukti ir muzikos bei filmų ta kalba. Mokymas pareikalaus ryžto ir disciplinos, bet kada kitą kartą pasitaikys tokia galimybė, jei ne dabar?

Tai tik keli patarimai, kaip paįvairinti savo gyvenimą. Tikimės, kad atrasite bent vieną veiklą, kuri jus paskatins į viską pažvelgti pozityviau. O kad veiklos būtų dar smagesnės, nepamirškite į jas įtraukti ir namiškių!


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad komentarai bus peržiūrimi ir patvirtinami prieš viešinant.