Drabužių psichologija: kaip apranga gali įtakoti nuotaiką ir elgesį?

REN PLAZA rubai moterims internetu, sukneles, rankines, avalyne

“Apsirenk sėkmei” (angl. dress for success) - pasakymas, kurį neabejotinai yra girdėjęs kiekvienas, tačiau vargu, ar į jį pažiūrėjęs rimtai. Vis dėlto turime gerų žinių: pasak atliktų tyrimų, panašu, jog drabužiai - svarbus komponentas, galintis daryti įtaką asmeniniam bei profesiniam gyvenimui, nuotaikai ir net elgesiui. Kviečiame giliau pažvelgti į tai, kaip mūsų pasirinktas garderobas gali pagerinti ir įtakoti kasdienybę. 

Drabužių spalvų įtaka emocijoms

Tai, kad spalvos gali veikti kaip puikus nuotaikos korekcijos būdas, aišku jau seniai. Interjero dizaineriai savo darbe pritaiko konkrečią spalvų paletę kambariams reikalingos atmosferos sukūrimui, pavyzdžiui, miegamajam parenkamos raminančios spalvos, svetainei - tokios, kurios suteikia energijos ar įkvepia bei sužadina kūrybiškumą. Šios taisyklės taip pat galioja ir drabužių spalvoms. Atrinkome keletą populiariausių spalvų, galinčių padėti atskleisti tam tikras asmenybės puses, norimas išryškinti konkrečiose situacijose.

Raudona. Ne paslaptis, jog tai - aistros spalva, prikaustanti dėmesį ir padedanti labiau pasitikėti savimi. Jei jaučiate, kad pasitikėjimo savimi stokojate, o laukia įvykis, kurio metu jo gali prireikti, rinkitės raudoną. Tiesa, ši spalva taip pat pasižymi apetito stimuliavimu, tad vilkėdami raudonai greito maisto užkandines stenkitės apeiti ratu.

Mėlyna. Tai - nurimti ir atsipalaiduoti padedanti spalva, tad dienomis, kai žinote, jog laukia situacijos, kuriose patirsite stresą, labai rekomenduojame rinktis mėlyną derinį. Vis dėlto nepadauginkite: per daug mėlynos spalvos į kasdienybę gali įnešti ir liūdesio bei daugiau neigiamų minčių, tad nesugalvokite viso garderobo nuspalvinti vien tik šios spalvos tonais.

Balta. Nors ši spalva neatrodo itin ryški ar išsiskirianti, ji neabejotinai gali praskaidrinti dieną ir mintis. Ji - tyra ir ypač rami, tad, jei ryte iš lovos išlipote ne ta koja, baltos spalvos drabužiai padės ištaisyti situaciją.

Juoda. Jei išaušo diena, kai laukiantys planai reikalaus jaustis užtikrintai, išraiškingai bei kitiems sudaryti atsakingo ir rimto žmogaus įspūdį, prioritetą teikite juodos spalvos rūbams.

Skrūpulingas drabužių stiliaus pasirinkimas

Spalvos - tik vienas didelės dėlionės elementas. Pasirinktų drabužių tipas ir stilius taip pat gali daryti svarbią įtaką jūsų nuotaikai bei kitų požiūriui į jus.

Jei jūsų laukia sudėtingos derybos ar svarbus susitikimas, oficiali apranga padės pasitempti ir atrodyti profesionaliai. Pasak atliktų tyrimų, formalūs rūbai padeda jaustis situacijos šeimininkais ir ją kontroliuoti. Įdomu tai, jog būtent toks drabužių stilius gali pagerinti net ir abstraktų mąstymą.

Ne visose situacijose formali apranga gelbėja - kartais ji gali netgi pakišti koją. Vienas iš pavyzdžių - socializavimasis bei pažindinimasis su naujais žmonėmis. Tyrimai atskleidė, jog žmonėms, dėvintiems oficialius drabužius, sunkiau atsipalaiduoti, tuo tarpu kasdieniai laisvalaikio rūbai padeda būti kūrybiškesniais bei atrodyti draugiškesniais aplinkiniams. Laisvi, kasdieniai drabužiai ne tik palengvins naujų pažinčių užmezgimą jums, bet ir kitiems bus lengviau prie jūsų prieiti bei užkalbinti. Drabužiai gali suteikti energijos, pozityvumo ar ramybės, pagerinti nuotaiką, pakeisti mūsų požiūrį į pačius save bei aplinkinių požiūrį į mus. Neleiskite pasirinktiems drabužių deriniams sugadinti jūsų dienos, visuomet apgalvodami, kokias savo savybes tądien stengsitės išryškinti. 

1 komentaras


  • Edita

    Nustebino ypatingu dėmesiu klientui. Prekės kokybiškos. Įpakavimas originalus. Pristatymas operatyvus. Man tai atradimas!!! Atraskite bei įsitikinkite tuo ir Jūs :)


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad komentarai bus peržiūrimi ir patvirtinami prieš viešinant.