3 Pagrindiniai spalvų derinimo principai, išskirtiniams drabužių deriniams (Spalvų teorija 1 dalis)

Šįkart į drabužius kviečiame pažvelgti pro spalvų prizmę ir susipažinti su 3 pagrindiniais spalvų derinimo principais. Jei jūsų spinta plyšta nuo įvairiausių drabužių, o apsirengti vis tiek neturite kuo, šis dviejų dalių spalvų teorijos mokomasis ciklas bus tikras išsigelbėjimas, padėsiantis nors šiek tiek sumažinti rytines kančias ieškant tinkamo derinio.

Drabužių pirkimas bus efektyvesnis, o spintoje kabės tik nešiojami drabužiai, jei vadovausitės spalvų ratu. Spalvų ratas yra viena iš būtiniausių įvaizdžio kūrimo priemonių, iš kurios galime išmokti pagrindinius spalvų derinimo principus ir kurti vizualiai patrauklius drabužių derinius. Ta pati spalva gali atrodyti neatpažįstamai (gražiau ar įdomiau) priklausomai nuo to, kokia spalva yra šalia jos.

Monochrominis arba tos pačios spalvos tonų derinimas

Tai vienas iš subtiliausių aprangos derinimo būdų, kai vienu metu yra vilkimi tos pačios spalvos arba jos šviesesnių ir tamsesnių atspalvių drabužiai. Tokie deriniai spinduliuoja elegancija, moteriškumu ir jūsų įvaizdžiui suteikia harmonijos. Be to, vilkint vienos spalvos drabužius nuo galvos iki kojų sukuriamas ilgas lieknas siluetas, todėl menki figūros trūkumai tampa nepastebimi. Derindamos vienos spalvos drabužius, nepamirškite, kad skirtingos tekstūros, atspalviai ir raštai gali padėti išsklaidyti monotoniją:
 • Naudokite tos pačios spalvos atspalvius (pvz.: geltoną papildykite citrininiu bei garstyčių atspalviu)
 • Maišykite skirtingas tekstūras (pvz.: oda, šilkas, velvetas, megzti audiniai ir kt.)
 • Pasitelkite raštus (subtilūs tos pačios spalvos raštai monochrominiam įvaizdžiui suteikia individualumo)

  Modelis vilki minkštą kreminį megztinį Naomi ir stilingą megztą sijoną Ellie

  Drabužių spalvų derinimas

  Šalia esančių spalvų derinimas (analoginis)

  Šis derinimas yra paremtas spalvų rate šalia esančių spalvų derinimu: išsirenkama viena spalva ir po vieną gretimai esančią spalvą iš abiejų pusių. Pavyzdžiui, išsirinkus raudoną, kartu pasirenkamos ir šalia esančios spalvos: tamsiai oranžinė ir vyšninė. Nors dažniausiai rekomenduojama rinktis 1–2 papildomas spalvas, derinyje gali būti ir 4–5 ar net daugiau spalvų. Lyginant su prieš tai minėtu vienos spalvos derinimu, šis būdas yra žaismingesnis ir modernesnis.

  Kontrastuojančių spalvų derinimas

  Derinamos priešais esančios spalvų rato spalvos ir taip sukuriami labai drąsus deriniai, pavyzdžiui, raudona derinama su žalia, mėlyna su oranžine ir t.t. Priešais esančios spalvos visada dera tarpusavyje, tačiau tokie deriniai gali pasirodyti pernelyg iššaukiantys, todėl siūlome pasinaudoti daugumos profesionalių dizainerių gudrybe: pasirinkite dvi kontrastuojančias spalvas, pavyzdžiui, raudoną ir žalią. Vieną iš jų pakeiskite į vienu ar keliais tonais tamsesnę spalvą, t.y., alyvuogių žalią. Taip sukursite šiek tiek švelnesnį, bet ne mažiau ryškų derinį. 
  Visai paprasta, tiesa? O dabar metas teoriją panaudoti praktikoje – peržvelkite savo spintoje esančius drabužius ir išbandykite visus 3 spalvų derinimo būdus kurdamos išskirtinį stilių. O mes susitiksime antroje spalvų teorijos dalyje, kurioje papasakosime apie kolometriją – spalvų mokslą, kuris tiria spalvas ir nustato, kurie tonai labiausiai pabrėžia individualų žmogaus grožį.

  Kaip susikurti kontrastingų spalvų drabužių derinius


  Rašyti komentarą

  Turėkite omenyje, kad komentarai bus peržiūrimi ir patvirtinami prieš viešinant.