10 patarimų kaip prižiūrėti drabužius, kad jie ilgiau atrodytų lyg nauji

Ar kada nors svajojote, kad mėgstami drabužiai ilgiau išliktų kaip nauji: ryškios spalvos ir tobulos formos? Šįkart dalinamės 10 patarimų, kurie padės pristabdyti jūsų mėgstamų drabužių dėvėjimąsi.

1.   Drabužius skalbkite tik kai tai yra būtina

Tikriausiai ne kartą esate į skalbinių dėžę įmetusios drabužius, kuriuos nešiojote vos keletą valandų ir jie dar yra švarūs. Svarbu įsidėmėti, kad kuo dažniau skalbsite drabužį, tuo greičiau jis praras savo išvaizdą bei kokybę: spalva išbluks, o medžiaga silpnės. Jei drabužis dar yra švarus, vietoj to, kad jį dėtumėte tiesiai į skalbinių dėžę, pakabinkite ant pakabos ir leiskite išsivėdinti. Rekomenduojame naudotis drabužių garintuvu, kuris tikrai padės atšviežinti rūbą ir atkurti jo formą.  

2.   Neskalbkite tamsių drabužių kartu su šviesiais

Nors greitas gyvenimo tempas skatina taupyti kiekvieną minutę ir visų spalvų drabužių skalbimas gali sutaupyti vieną ar kitą valandą, tai nepadės jų išlaikyti kaip naujų. Skirtingoms spalvoms būtina naudoti tik joms pritaikytas priemones, nes tik taip galėsite pasiekti geriausią rezultatą. Kartu skalbkite tik panašių spalvų drabužius ir naudokite joms skirtas skalbimo priemones. Be to, sumažinti nusidėvėjimą padės drabužių skalbimas išvertus juos į blogąją pusę.

3.   Neperkraukite skalbyklės

Visai kaip ir skalbiant skirtingų spalvų drabužius kartu, didesnio nei rekomenduojamo drabužių kiekio skalbimas vienu metu juos gadina. Kiekvienam skalbimui yra rekomenduojamas tikslus skalbimo priemonių kiekis, kurį nustatyti perkrovus skalbimo mašiną yra sudėtinga. O tai reiškia, kad drabužiai nebus išskalbti tinkamai. Be to, perkrovus skalbyklę, trintis tarp drabužių bus didesnę ir taip bus gadinamas audinys.

4.   Drabužius skalbkite šaltu vandeniu

Vandens temperatūra skalbiant yra labai svarbi. Visai kaip šaltis išlaikant produktus šviežius, taip ir šaltas vanduo padeda drabužiams ilgiau išlikti kaip naujiems. Skalbiant šaltu vandeniu, audinio spalva neblunka, o audinys – nesitraukia.

5.   Patikrinkite kišenes prieš skalbimą

Prieš skalbiant būtinai patikrinkite skalbiamų drabužių kišenes. Monetos, nosinaitės, raktai ar kiti objektai pažeidžia audinį ir keičia jo spalvą dėl atsiradusios trinties tarp drabužių ir skalbyklės būgno.

6.   Pastebėję drabužių trūkumus, iškart juos pašalinkite

Kabančios sagos, iširusi siūlė ar skylutė audinyje – tokias problemas sutvarkykite iškart, kai tik jas pastebite, kad drabužiai atrodytų lyg nauji. Nešiojami drabužiai su iš pirmo žvilgsnio menkais trūkumais gali greitai virsti į nepataisomus, o tuomet teks su jais atsisveikinti.

7.   Sandėliuokite nenaudojamus drabužius

Keičiantis sezonams, svarbu pakeisti ir spintos turinį sandėliuojant praeito sezono drabužius. Tinkamai laikomi drabužiai yra atsparūs laikui ir ilgiau išlieka kaip nauji. Suknelių, kostiumėlių ir marškinių sandėliavimui puikiai tinka drabužių maišai, o kasdienius drabužius, tokius kaip džinsai ar megztiniai, galite laikyti plastikinėse dėžėse. Prieš sandėliuojant, būtinai įsitikinkite, kad drabužiai yra švarūs ir tvarkingi. Sandėliuojamus drabužius laikykite taip, kad jie nebūtų veikiami tiesioginių saulės spindulių, kurie blukina audinį.

8.   Pakabos nėra skirtos visiems drabužiams

Kad ir kaip gražiai ir tvarkingai atrodytų spintoje sukabinti drabužiai, ne visi iš jų turėtų būti kabinami. Megztas suknelės ir megztinius patartina laikyti sulankstytus lentynoje arba stalčiuje, kad jie neprarastų savo formos. Pakabinti ant pakabų jie tiesiog ištįsta į apačią, o pečiai – išsitampo.

9.   Investuokite į gerą pūkų rinkiklį

 Lietuvoje šiltas megztinis pravers ne tik rudenį ar žiemą, bet ir vasaros vakarais, todėl viena iš geriausių investicijų leisiančių megztinius nešioti ne vienerius metus – kokybiškas pūkų rinkiklis. Net ir patys brangiausi megzti audiniai iš kašmyro ar merino vilnos nėra atsparūs pūkams ir pūkų kamuoliukams dėl kurių drabužis praranda išvaizdą. Su elektriniu pūkų rinkikliu greitai pašalinsite šiuos trūkumus ir drabužiai vėl atrodys tarsi nauji.

10. Naudokite natūralius produktus

Drabužių būklės palaikymas ir tvarumas yra neatsiejami vienas nuo kito. Buitinės chemijos priemonės pasižymi stipriu poveikiu dėl kurio ne tik pašalinamos dėmės, bet ir yra pažeidžiamas audinys. Dėl šios priežasties, dėmes iš drabužių šalinkite naudodami natūralius produktus, tokius kaip obuolių actas. Jis ne tik nepažeis audinio, bet ir pašalins dėmes.

Į savo drabužių priežiūrą įtraukdama nors vieną iš šių 10 patarimų ne tik sulėtinsite savo turimų drabužių susidėvėjimą, bet ir prisidėsite prie tvaresnio vartojimo. O kokia yra jūsų paslaptis, kad drabužiai ilgiau atrodytų lyg nauji? Pasidalinkite savo nuomone ir komentarais apačioje. 

REN PLAZA moteriškų drabužių nauja kolekcija. 


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad komentarai bus peržiūrimi ir patvirtinami prieš viešinant.